Temat: [Galaxy 1994-2000] Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
View Single Post
Stary 18-11-2011, 09:44   #27
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby u nie zakładać nowego tematu i rozwinąć ten pisze w tym wątku.

koledzy skąd idzie plus na przekaźnik 103? nie mam zasilania cewki elektromagnesu.
świece wszystkie sprawne, Temperatura za burtą -5, ręce dębieją , całą skrzynkę rozebrałem i nie moge doszukać się końców przewodów, sztywne sa na mrozie, pęka izolacja nie chce sobie mocno zepsuć instalacji, proszę o podpowiedź gdzie szukać zasilania przekaźnika.
Może ktoś mógłby mi wysłać schemat na pocztę?

czujnik temp w termostacie ok, bezpieczniki ok, linia od świec do nóżki przekaźnika jest.

Jeśli nie uda mi się przywrócić układu automatycznego pytanie mam jeszcze, czy mogę podać zasilania na cewkę przekaźnika bezpośrednio na cewkę przekaźnika ?
czy należałoby odciąć oryginalne przewody zasilające cewkę 103?
Myślę o takim tymczasowym rozwiązaniu , przynajmniej na okres zimy. Do oryginału wróciłbym latem w ciepłe długie dni.

sam sobie odpowiem, ale może przyda sięt o innym, których spotkał ten los.

U mnie masa z ECU na przekaźnik przychodzi, brakowało +.
Idzie od 32 bezpiecznika i ginie w gąszczu przewodów.. mimo chęci znalezienia jego trasy zmuszony byłem odciąć go i dałem nowy plus.

Sprawdziłem, z której nóżki bezpiecznika wychodzi (aby obwód zabezpieczony był od przeciążenia , bezp. 3A) i elementarnie przykleiłem się do zasilania cewki przekaźnika.

Grzanie świec wróciło, ale na symulowanym wypięciu wtyczki czujnika w termostacie, załączały się na podgrzanie , potem wyłączał się przekaźnik (prawidłowa reakcja) ale po użyciu rozrusznika włączał się ponownie przekaźnik i świece grzały cały czas !
Idę zaraz zobaczyć na zimnym płynie jak się zachowa i z podpiętym czujnikiem temp. "borygo".
Może ktoś to przerabiał i może skomentować?

Przy okazji znalazłem w progu przecięty i zaśniedziały przewód biało-czerwony 2,5mm2 albo i grubszy idący gdzieś do tyłu, ale po połączeniu go jeszcze nie zaznałem zmian.
czy ktoś z was może miał do czynienia z tym przewodem ?
Spróbuje go jutro zbadać z jakiego bezpiecznika przychodzi.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 18-11-2011 o 09:46
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem