Temat: [S-MAX 2006-2015] Chip 2.0 TDCI 140km
View Single Post
Stary 29-08-2009, 21:08   #110
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wykresie z KM, to nie jest spadek mocy/momentu, poprostu właściwy pomiar prowadzi się powyżej 1200 - 1500 obr/min, na najwyższym biegu / lub ew. na piątce, przy wciśniętym do końca pedale gazu.
W praktyce unika się jazdy z pedałem w podłodze przy bardzo niskich obrotach... to są b.wysokie obciążenia dla ukł.napędowego a objawi się to m.in. szarpaniem.
Diesel w osobówce będzie "jechać" już od 800 obr/min, ale 1200 obr/min to minimalne zalecane obroty do jazdy bez przyśpieszania na maksa. A jak chcesz "depnąć" - to od co najmniej 1800 - 2000 obr/min... Jeśli pojedziesz w trasę ciężaróweczką, taką np. 40 ton - to jak najbardziej, 1200 obr/min - to będzie OK. W przypadku diesli o małych pojemnościach - pracują one w szerszym zakresie obrotów, przy wyższych obrotach maksymalnych i minimalne obroty użytkowe są na znacznie wyższym poziomie, również wynika to z konstrukcji silnika (wielkość i obroty turbo), układu napędowego (mniejsza liczba biegów) i dużej rozpiętości prędkości jazdy.

W przypadku KM, nasze maksie były sprawdzane na hamowni inercyjnej (z wybiegiem), b.dokładnej, pozwalającej na wyznaczenie strat mechanicznych w układzie napędowym.

Pozdro,

Makos
Dzięki Makos za obszerne wyjaśnienia. Już rozumiem. Po prostu w tym przypadku odpuścili w danym przedziale obrotów na hamowni. U mnie na wcześniejszych wykresach ta krzywa ma regularny przebieg w całym przedziale obrotów.
Mocno mnie korci, żeby i w eSiu coś poprawić, ale w najbliższym czasie nie mam fizycznej możliwości. Żona też nie bardzo chce słyszeć o chipie. Ale, w końcu nie musi wszystkiego wiedzieć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może nie zauważy..? Napiszcie tylko jeszcze co polecacie. Wcześniejsze wirusy robiłem w Świątek tuning w Bydgoszczy i jestem zadowolony. Ale teraz jak zadzwoniłem, nikt nie miał dla mnie czasu. Mieli oddzwonić i chyba im się telefon popsuł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem