Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego
View Single Post
Stary 05-08-2019, 09:32   #21
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Ja myślę, że u Was wynika to z posiadania żaluzji chłodnicy. C-maxy jako jedyne jej nie mają i stąd takie a nie inne temperatury nawet w mieście. Każda jazda naturalnie chłodzi silnik.
Natomiast jechałem Focusem ze znajomym i tam też w mieście temperatura silnika szybko wskoczyła na stare wartości bliskie 100 stopni, natomiast spadła poniżej 90 podczas jazdy z większą prędkością.
Na autostradach silnik będzie miał niższą temperaturę, czyli wtedy gdy najłatwiej go przegrzać, a w mieście po staremu.
Jak nie zapomnę, to dziś pojadę na teście po pracy bez klimy, bo wentylator wymusza lepsze chłodzenie.

To że termostat jest na 82, czy 92 stopnie nie oznacza, że wtedy jest w pełni otwarty. On wtedy zaczyna się otwierać i pełne otwarcie jest kilka stopni wyżej.
Kiedyś jesienią przejechałem A2 z lotniska mając stała temperaturę cieczy 93 stopnie.
@japim sprawdzasz poziom płynu po akcji? Słyszałem o przypadkach znikania przy złym odpowietrzeniu, bo ludzie musieli dolewać.
Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy 50-70km/h na wyświetlaczu pojawiło się nawet 102C
To nie jest normalne. Pytanie jak długo jechałeś z takimi prędkościami. Jak po kilku minutach to nie powinno być 102.

@dodoh temat jest tylko o 1,6. W 1,0 w drugim aucie mam wartości takie jak podałeś. Przy czym miałem wymieniany termostat, bo się zaciął i już przy 33 puszczał na duży obieg. Wcześniej miałem między 92, a 98.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem