View Single Post
Stary 27-05-2016, 16:55   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,669
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

^^

Ok, już wiem. Mając nowe lusterko (230zł iparts.pl) postanowiłem rozebrać stare. Czego mi brakowało w zdjęciach, to brak opisu.

1. Wkład trzyma się na zatrzaskach. Wykrzystałem dłuto do drewna z szeroką i płaską końcówką (większa powierzchnia niż najszerszy śrubokręt). Poważyłem ostrożnie z lewej i z prawej. Wyszło bezproblemowo.
2. Obudowę lakierowaną zdejmuje się z zatrzasków. Jak nie ma już lustra, zdjecie jest banalne. Do zatrzaków przydaje się malutki płaski śrubokręt.
3. Śruby na których trzyma sie wnętrze to śruby typu torx-10. I taki też klucz jest potrzebny. Odkręcamy wszystkie które widać, poza tą położoną centralnie (nie chemy przecież rozbierać sterowania elektrycznego samego wkładu)
4. Ostrożnie odłączamy kabel łączący mechanizm wkłądu lusterka. Trzymają go dwa zatrzaki z boku, monco trzymaja, trzeba chwili sposobu. Raczej nie było to przeznaczone do odłączania.
5. Teraz można zdjąć obudowę. W zasadzie trzyma sie ona jeszcze na jednym solidnym zatrzasku. Znów dłuto do drewna okazało sie pomocne. Aby zdjąć obudowę od reszty trzeba też troszkę się nagimnastykować i manewrować plastikami, bo schodzą pod określonym kątem.
6. Odpinamy drugą złączkę od silnika składania lusterka.
7. Teraz czas na odłączenie plastiku przelegajacego do drzwi z wkładem zawierajacym interesujący nas silnik. potrzebujemy klucza typu torx-11. Śrub jest trzy. Widać dwie. Aby dostać isę do trzeciej, trzeba ręcznie "złożyć" lusterko. Troszkę siły trzeba użyć, ale luz. Nic sie nie popsuje, bo podstawa jest z metalu. Odkręcamy całość i wyjmujemy. Jest miejscy by wyjąć kabel z koncówką 7pin, bo jest miejsce w obudowie na to.
8. Dalej wg zdjęcia (nr.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mamy zdjąć osłonkę sprężynki. I tu jest problem bo to sie trzyma bardzo mocno. Rozwiązanie jest siłowe. Przydaje sie moje dłuto i... młotek. Waląc płotkiem w dłuto wsadzone pomiędzy sprężynę i osłonkę, wybijamy osłonkę z miejsca jej osadzenia. Całość schodzi i bez problemu możemy się teraz dostać do silniczka.
9. Silniczek jest przykręcony do obudowy śrubami typu torx (i tu uwaga!) nr 8 lub 9. Tego nie wiem, bo póki co muszę zorbić STOP, bo nie mam tak małych kluczy. (mój zestaw zawiera klucze od nr 10 do 30)
c.d. mojego opisu jak kupię odpowiednie klucze...

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 27-05-2016 o 16:58
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem