View Single Post
Stary 21-07-2006, 12:02   #35
tomju
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 13
Domyślnie

No i jestem po diagnostyce!
Pojechałem z nastawieniem raczej sceptycznym (przekonany, że fachowiec powie przepływomierz do wymiany).
W czasie karkołomnej diagnostyki (komp najpierw nie chciał się połączyć, potem nie można było odczytać danych, a przynajmniej nie wszystkie) - wyszło - błąd w podłączeniu przepływomierza (jakbym wcześniej nie wiedział :fcp16 ). Błąd został usunięty, no i jazda próbna.

1, gaz, 2 gaz, 3 gaz, 4 i spokojna jazda - ogólnie szok - samochód normalnie przyspiesza i nie szarpie :fcp2 .
Wniosek z tego taki, że przepływomierz nie był uszkodzony i co więcej dobrze go wyczyściłem. Jednak przez chwilę jeździłem z odłączoną od przepływomierza kostką i widocznie komputer zapamiętał to jako błąd i po ponownym podłączeniu kostki autko dalej kiepściutko jeździło.
Na szczęście udało się za niewielkie pieniądze usunąć awarię.

Na koniec dodam jeszcze, że przy okazji za radą mechanika wymieniłem rurę doprowadzającą powietrze (tę wychodzącą z filtra powietrza). Ponoć miałem starszą wersję - bardziej elastyczną - i w momencie gwałtowego dodawania gazu i zwiększonego poboru powietrza - rura robiła się na końcu nieco wklęsła. Nowa jest bardziej sztywna i nie ma tego efektu. Ostatecznie auto na prawdę lepiej się wkręca powyżej 2 tys. obrotów i mniej wtedy kopci.
Przepraszam za przydługi post, ale to z tej radości, że wkońcu mam samochód, a nie zaprzęg konny :fcp27 .
__________________
Pozdrawiam,
Tomek
tomju jest offline