Temat: [Transit 2006-2014] Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI
View Single Post
Stary 06-08-2020, 16:03   #13
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Lightbulb Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Rozumiem, ciężka sprawa aktualnie z wysłaniem pompy do sprawdzenia, myślałem raczej nad zakupem nowych wtrysków (jestem aktualnie we Francji, a tu mechanicy kasują 50-80 euro za godzinę roboczą, więc próbuję samemu jakoś to naprawić. Ale to nie jest tak że jeśli uszkodzony jest czujnik ciśnienia przy pompie,to wysyłana jest maksymalna ilość paliwa? Czy to na pewno nie przez to dało taką ilość? (przy wciśnięciu pedału gazu , ilość dostarczanego paliwa była taka sama jak bez wcisniętego).
Ewentualnie jak długo mogę z tym zwlekać?
Z tego co wyliczyłem 1 wtrysk nowy 1200złx4=4800zl i pewnie pompa 2000zł + robocizna = 8000 złotych... .
Ewentualnie może masz jakiś sprawdzony serwis co regeneruje wtryski/pompe?. Lepiej regenerować czy kupić nowe ? (Ciężko jest zdemontować pompę? Czy trzeba programować wtryski po montażu? Dziękuję za pomoc . ( Jeśli kiedyś byśmy się spotkali to stawiam duże whisky ;D (Bardzo prawdopodobne , biorąc pod uwagę że nie zamierzam pozbywać się forda mimo wszystkich utrapień, (2 tygodnie temu wymieniłem sprzęgło (1000 euro) miesiąc temu Alternator+ czujnik doładowania 3 miesiące temu hamulce przód i tył, 4 miesiące temu rozrusznik + rolki i pasek. + Akumulator , ah... Cóż za niewdzięczne auto....
Tak czy siak bardzo dziekuje a pomoc i proszę wybaczyć jeśli moje pytania są trochę idiotyczne(po prostu się nie znam)

Ostatnio edytowane przez grzechu0011 ; 06-08-2020 o 18:38
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem