Temat: [Mondeo 2000-2007] Kalibracja ksenonów w forscan
View Single Post
Stary 14-01-2021, 18:06   #13
Komorn1k
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-01-2021
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Fabryczne ksenony - kalibracja lamp

Cześć!

Mam Mondeo Mk3 z 2005 roku w nadwoziu kombi. Auto posiada fabryczne ksenony. Z niewiadomych mi przyczyn poprzedni właściciel zdjął czujniki od poziomowania lamp (prawdopodobnie przyczyną były uszkodzone kostki oraz pourywane kable).

Postanowiłem zakupić czujniki i je zamontować żeby mieć w pełni sprawne lampy (wcześniej miałem dobrze ustawione do auta bez obciążenia).
Udało mi się założyć czujniki oraz je podłączyć - po przekręceniu kluczyka mając podniesione auto było słychać jak lampy ożyły i się ustawiają, zniknęły również błędy obu czujników.

Po poskładaniu wszystkiego i opuszczeniu auta, postanowiłem dokonać kalibracji lamp za pomocą FORSCANa. Rozpoczęła się procedura, sprawdziły się błędy w lampach, lampy pojedynczo zamrugały po czym obniżyły się maksymalnie w dół i wróciły do góry. Przy 24% kalibracji wyskoczyło okienko widoczne na załączonym zrzucie ekranu. Po kliknięciu "Ok" procedura zostaje przerwana, a w lampach zapisują się dwa błędy również widoczne na załączonych zrzutach.

Pomyślałem, że problemem przy kalibracji może być interfejs - używam Vgate iCar2 na Bluetooth i mam FORSCANa na laptopie. Niestety mechanik również nie mógł przeprowadzić kalibracji (korzystał z dwóch różnych interfejsów i komputerów) i stwierdził, że może czujniki są źle ustawione. Dodał również, że jego zdaniem przetwornice jak i lampy same w sobie są sprawne skoro cały układ "chodzi".
Podglądając wartości czujników "na żywo", podczas ruszania dźwigienką jednego i drugiego czujnika, wartości F_LEVEL i R_LEVEL się zmieniają. Zastanawia mnie czym jest "Odchylenie kalibracji".

Czy może ktoś z Was doradzić jak doprowadzić to do porządku? W jakim położeniu powinny być czujniki do kalibracji? Jak poprawnie przeprowadzić kalibrację?
Posiada ktoś może zdjęcia poprawnie zamontowanych czujników? Czy mógłbym prosić o podanie wartości odczytanych z czujników przy poprawnie działającym układzie samopoziomowania lamp?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 12.jpg (12.6 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3434.jpg (12.9 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 565656.jpg (12.7 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Bez*tytułu.jpg (14.2 KB, 30 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Komorn1k ; 14-01-2021 o 18:44 Powód: Fotki jako załączniki :)
Komorn1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem