Temat: [Kuga 2020- ] Stan akumlatora
View Single Post
Stary 17-04-2024, 19:50   #17
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Cytat:
Napisał Mirkozi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry. Podłączam się pod temat "głębokiego uśpienia akumulatora" Zakupiłem używaną Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesiąca jestem jej właścicielem. Komunikat o uśpieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdżąc w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb uśpienia i zaprasza na dalszą wycieczkę.
Ok, przegoniłem ją żeby wyjść z trybu uśpienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem ją do najnowszej SYNC 4. coś tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb uśpienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb uśpienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodzą. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "uśpieniami" bo tak coś się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodzą ... czy jednak to o czym świadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy uśpieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam
Mam Kugę od nowości, jak po 2 latach jakoś przestało działać otwieranie/zamykanie dotykowe na wszystkich klamkach poza kierowcy i nie uruchamiał się ASS to zgłosiłem do ASO i wymienili na nowy w ramach gwarancji. Za następny za 2 lata pewnie będę musiał wyłożyć kasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Mimo tego autko nie miało nigdy problemów z uruchamianiem, poprostu wycięło rozszerzone opcje prądożerne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem