Temat: [C-MAX 2003-2007] Awaria 1.6 TDCI 109km brak mocy
View Single Post
Stary 01-03-2014, 22:10   #1
memfis67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2013
Model: 350z
Silnik: 3.5
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Awaria 1.6 TDCI 109km brak mocy

Witam.
Wszystkie podobne tematy zostały sprawdzone i nie skutkują. Nadal mam problem z moim c-maxem (brak mocy). Opiszę wszystko dokładnie.

Posiadam Forda C-maxa 1.6 TDCI 109 km 2003 rok.
Po zakupie samochodu okazało się, że auto praktycznie się nie zbiera (zostałem postawiony przed faktem dokonanym). Długo szukałem przyczyny tej awarii.

Najpierw sprawdziłem szczelność dolotu powietrza od początku aż do kolektora ssącego- wszystko ok; potem podciśnienia łącznie z waste gate'm- też ok; następnie wziąłem się za zawór EGR i zaślepiłem go- nic to nie dało; zamówiłem kolejny EGR, wymieniłem go i zaadoptowałem na kompie- również nic nie pomogło; przepływomierz powietrza też został wymieniony- dalej to samo; turbina została podregulowana do generowania większego ciśnienia, co zostało wykazane na kompie- jednak to także nie pomogło...
Samochód odpala bez problemu za pierwszym razem i na wolnych obrotach chodzi bardzo cicho i bardzo ładnie, ale gdy zaczynam jechać od 2 tys obrotów, słychać jakby bardzo duże spalanie stukowe (trrrrrrrrrrrr) a auto praktycznie zaczyna się zbierać troszeczkę lepiej dopiero przy 3,7 tys obrotów. Na 1 praktycznie w ogóle nie miesza i zachowuje się jakby miało jakieś 70 km.
Znawcy mówią, że przyczyną mogą być wtryski lub pompa wtryskowa, ale sam już nie wiem, bo auto praktycznie nie kopci, nawet przy trzymaniu pedału gazu do oporu. Próbowałem też zrobić próbę przelewową, ale jakimś cudem po odpaleniu samochodu z wężykami i pojemnikami na ropę
(i zaślepieniu jednego krućca wtrysku, z którego wychodzą 2 krućce z wężykami przelewowymi) samochód zgasł i zapowietrzył się... a ja miałem już dość tego dnia. Na szczęście później nie było większego problemu przy odpowietrzaniu.

Mam jednak już dosyć pakowania pieniędzy w ten samochód, bo używane wtryski to koszt ok 200 zł/ szt, a dalej nie będę miał pewności, że to to.
Po podłączeniu do kompa nie wyświetla żadnych błędów.
Jedynie przy minusowej temperaturze powietrza samochód lepiej jechał.
Może ktoś miał podobny problem i będzie potrafił pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę wdzięczny.

Ostatnio edytowane przez memfis67 ; 03-03-2014 o 06:03
memfis67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem