View Single Post
Stary 01-10-2013, 17:37   #1
V0yteck
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Witam wszystkich,

Niedawno nabyłem Forda Focusa MK2 1.6 TDCI 2005r. Obejrzałem dokładnie auto i stwierdziłem, że jest warte zakupu za cenę którą zapłaciłem. Jazda próbna również utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto nabyć ten pojazd. Jak na takie auto ma dość niski przebieg - 110 tys.

Jednak okazał się on bombą z opóźnionym zapłonem. Okazało się że silnik jest w bardzo złym stanie. Pierwszym objawem było przegrzewanie się silnika po przejechaniu około 20km trzeba było stawać i dolewać płynu chłodzącego. Ewidentnie gdzieś uciekał, lecz nie można było stwierdzić którędy. Sprawdzenie termostatu, pompy wody i innych rzeczy nie wykazało ewidentnej przyczyny.

Dobrano się mu więc do silnika. Efekty widać poniżej cylindry mają charakterystyczne plamy, zamiast "lustra". Mechanik mówi, "jakby silnik stał w wodzie" lub lał się tam płyn chłodzący. Nie jest to auto popowodziowe, nic na to nie wskazuje.

Jeden z gniazd zaworów ma dziwną "rosę" i nie jest "przepalony" jak standardowo pozostałe trzy, co widać też na zdjęciu. Uszczelka pod głowicą jak to określił mechanik była "dziwna" i odeszła nie tak jak powinna, czyli bez rozrywania. Ewidentnie przy silniku już grzebano jednak albo ktoś nie wiedział co robi, albo było szykowanie do sprzedaży i zatykanie silikonem wszelkich nieszczelności.

Pytanie, czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem, czy opłacalna jest w tym przypadku naprawa czy trzeba szukać używanego silnika? Coraz bardziej skłaniam się ku tej opcji, ponieważ blok jest aluminiowy a cylindry są wykonywane technologią która wymaga specjalnej (a więc i drogiej) metody honowania (jeśli dobrze zapamiętałem). Do tego dojdą prawdopodobnie także nowe pierścienie.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

A więc drugi temat tego postu brzmi krótko: szukam silnika 1.6 TDCI 109 KM, z DPF-em.

Pomóżcie bo trafiła mi się cholerna mina, której nikomu nie życzę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcia dotyczą dwóch cylindrów. Pod palcem są gładkie.

Pozdrawiam,
Wojtek
V0yteck jest offline   Odpowiedź z Cytatem