Temat: [Focus 1998-2004] Szyba elektryczna się nie zamyka
View Single Post
Stary 18-09-2013, 19:16   #23
Piters_L35
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Lubin
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Właśnie wróciłem z pokładu pojazdu - zmarznięty, ale szczęśliwy, że ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szyba pasażera działała tylko z panelu kierowcy (elektryka tylko z przodu). Na stół poleciał przycisk pasażera - styki wyczyściłem, przy okazji nieco połamałem plastik obudowy przełącznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wróciłem do autka, podłączyłem, szybę opuściłem i.... i tak została.

Ponieważ nie jestem elektrykiem a zostawienie autka z otwartą szybą na mojej dzielnicy nie jest mądre siedziałem i męczyłem temat. Tapicerka spadła, obmacałem silnik szyby i zaczęły się kombinacje z podpinaniem na krótko. Bezskutecznie. Dioda w przycisku się świeciła co oznaczało wg mnie, że napięcie jest - i tu tkwił błąd w myśleniu.

Po którymś tam rozbłysku iskier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pyknęło w skrzynce bezpieczników. Po wsadzeniu nowego całość chodzi jak powinna - wychodzi więc na to, że nadpalony nie dawał tyle prądu ile potrzeba na ruszenie silniczka. jeśli się nadal mylę proszę o wyprostowanie!

Krótko: krok 1: przełącznik. krok 2: bezpiecznik.

Pozdrawiam i powodzenia!

Ostatnio edytowane przez Piters_L35 ; 18-09-2013 o 19:34
Piters_L35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem