Temat: [Focus 1998-2004] Rozrusznik kręci, brak iskry.
View Single Post
Stary 11-02-2021, 23:27   #15
mrn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Model: Ford
Silnik: spalinowy
Rocznik: XXI w.
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci, brak iskry.

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie miałem na myśli że nie wiadomo jak sie sprawdza cewke, tylko to, że 1 postów napisane w tym temacie, a nikt nie podpowiedział pewnie słabemu kierowcy, sprawdż cewke, bo to ona wytwarza iskre, a nie czujnik, nie kable a swiece tylko ja pokazuja ze jest no i oczywiscie zapalaja mieszankę w cylindrze.

Jeżeli zakładajacy temat, nie zaczał od cewki to pewnie z wiedzą techniczna kiepsko, choc może jezdzić jak rajdowiec.
Wydaje mi się, że masz skłonności do wyciągania nieco pochopnych wniosków, ale mniejsza o to.

Nie zacząłem od modułu zapłonowego, ponieważ wydaje mi się mało prawdopodobne, by w układzie działającym bez zarzutu, podczas postoju lub próby rozruchu jednocześnie przestały działać obydwie sekcje. Ale to oczywiście warto sprawdzić.

Natomiast generalnie założyłem temat licząc na to, że być może ktoś miał podobny problem i zadziała "statystyka", tzn. bazując na doświadczeniu innych użytkowników szybciej wytypuję i potwierdzę przyczynę awarii. Co do podstawowych zasad działania silników, to raczej mam je opanowane.
mrn jest offline   Odpowiedź z Cytatem