View Single Post
Stary 08-02-2022, 21:34   #12
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

[Waterspoon;]Czy w instrukcji obsługi jest zapis o konieczności sprawdzania poziomu płynu i w razie ubytku jego uzupełnienia ?
Oczywistym jest, ze go uzupełniałam, twierdzenie, że mam to udowodnić jest idiotyczne, bo jakże miałabym to uczynić? tylko nagrywając siebie przy wykonywaniu tej czynności, Ford powinien jako część standardowego wyposażenia montować kamery...


"Czy biegły powołany przez powoda poza stwierdzeniem zniszczeń ocenił, że jest to ewidentnie wada fabryczna, czy tylko, że zniszczenie było konsekwencją ubytku płynu chłodniczego ? " - przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia a dokładnie w tym tkwiła wada ecoboostów.

"Czy pojazd jest w takim stanie, że biegły powołany przez sąd może ocenić powody zniszczenia ?" - tak

Gdziekolwiek skargi trafią, mają ustawowo 30 dni na ustosunkowanie się, a wszystkie fakty są mocno niekorzystne dla Forda.

Za mój stres, stres moich małych dzieci, pamięć jak biegliśmy po pasie awaryjnym a , przede wszystkim, totalna olewka Forda na moje pisma, nie odpuszczę. Jutro napiszę list do kancelarii prowadzącej sprawę w Delaware.

Zapisałam się do FB grupy Ford Ecoboost Nightmare i dostaję coraz ciekawsze informacje. Maja listę VIN silników, które padły w wyniku przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia, liczba na chwilę obecną wynosi 1800szt.
Ostrzegają przed zakupem jakiegokolwiek modelu z ecoboost 1.5l, w USA coraz więcej awarii- it's all junk.

Ostatnio edytowane przez tessa ; 08-02-2022 o 23:07
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem