Temat: [C-MAX 2010-2015] Przegryzione przewody
View Single Post
Stary 02-06-2020, 09:59   #6
Zubi71
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-06-2020
Model: C-max
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przegryzione przewody

Szklana kula niepotrzebna. Napiszę jak się skończyło w moim przypadku, chociaż ta menda :-) jak to zwierzątko nazwał kolega wcześniej gryzie za każdym razem pewnie inne rzeczy. Może w C-Max uwielbia właśnie poprzegryzać właśnie te co u mnie. Niestety kuny są pod ochroną :-) Ale już wisi w samochodzie "CUNAGONE". Na opakowaniu tego środka było napisane że jeśli kuna już raz wejdzie do auta to trzeba takich woreczków kilka powiesić. Jeśli zapobiegawczo to jeden. Raczej polecam to zrobić tym co przeczytają ten post bo szkód może narobić nie małych. A jeśli jeszcze ktoś sam nie ma możliwości lub trochę "smykałki" żeby móc samemu pogrzebać to ja współczuję. :-)
Więc do rzeczy... skończyło się na tym ze komputer wykazywał że elektryka była już w porządku a auto mimo wszystko nie odpalało.
Powodem okazał się przegryziony przewód paliwowy doprowadzający paliwo z filtra do pompy. Ta gąbka na przewodzie była cała obskubana ale sam przewód obejrzałem i wydawał się szczelny. Widocznie kuna ugryzła go a jak dostała paliwem po ryjku to odpuściła. Nie było tego widać bo dziurka była z tyłu i mała. Doszedłem do tego dopiero jak próbowałem wpompować trochę paliwa w ten przewód. Przewód był suchy i nic nie wskazywało że może być nieszczelność. Osobiście dopiero w trakcie tej naprawy posiadłem wiedzę że pompa jest ssąca więc zamiast paliwa z filtra zaciągało powietrze przez przegryziony przewód i dlatego na rurce nie było śladów przecieku paliwa. Ot i tyle. Na razie przewód uszczelniłem. Kupie albo cały nowy albo przemyślę jak niedrogo uszczelnić go tak porządnie.
Zrobiłem fotki, co prawda już po naprawie. Oczywiście jeszcze to ładnie poizolowałem na koniec. Ale zobaczcie jakich to może narobić szkód. Na ostatnim zdjęciu jest rurka którą ten skubaniec mały próbował chyba przegryźć i była dosłownie spłaszczona. A ona naprawdę jest dość twarda.

Pozdrawiam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zubi71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem