Temat: [C-MAX 2010-2015] Przegryzione przewody
View Single Post
Stary 01-06-2020, 10:55   #3
Zubi71
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-06-2020
Model: C-max
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przegryzione przewody

No właśnie... Kolega widzę zna się na rzeczy. Dziękuję
Komputer to uzupełnię że był podpięty. Na początku pokazał właśnie te wiązki które naprawiłem. Po naprawie tych wiązek brak jakichkolwiek błędów po podpięciu komputera. Pierwsze co zrobię po pracy to odszukam to co zaproponowałeś, tylko moje pytanie... gdzie te czujniki się znajdują? Ale tak dla laika bym poprosił jeśli można...
A tak na marginesie to określenie tego zwierzątka mendą w porównaniu z tym jakie poszły wczoraj kur.. na niego było naprawdę wyważone i bardzo delikatne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i jakoś tak niepokojąco zabrzmiało to o tym rotorze. Ten rotor to jest w czujniku którymś z wymienionych?
Tak pomyślałem że jeszcze powiem co wczoraj lekko musiałem poprawić ale nie pisałem wcześniej bo jakoś nie wydaje mi się że to mogło mieć wpływ na opisany problem. Otóż patrząc na silnik, po lewej stronie są takie dwa twarde przewody plastikowe o średnicy ok. 1cm. Jeden nad drugim. Na górnym były ślady małych ząbków na odcinku ok 10 cm i ten przewód był tak pogryziony że praktycznie spłaszczony. Musiałem go kombinerkami ścisnąć żeby nabrał kształtu przybliżonego do okrągłego i żeby był na pewno drożny. Ale po poprawieniu przewodu i tak auto nie zapalało. Czy to są przewody doprowadzające paliwo?. Bo są niestety lekko zmasakrowane.
A czy jeśli na początku ten przewód był niedrożny ale układ paliwowy pozostał szczelny to mogło dojść do jakiegoś zapowietrzenia czy coś w tym stylu?

Po pracy przerzałem jeszcze raz wiązki. Wszystkie wydają sie być w porządku. Ale podłączyliśmy komputer i przy rozruchu na szynie paliwowej pokazuje ciśnienie w trakcie rozruchu w granicach 700 -800 kPa. Czy tak ma być?. Może to jakaś wskazówka dla osób znających się na rzeczy.
Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi. Mechanik zaproponował mi naprawę dopiero za dwa tygodnie.

Ostatnio edytowane przez Zubi71 ; 01-06-2020 o 18:13 Powód: dopisanie wykonanych czynności
Zubi71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem