View Single Post
Stary 09-11-2012, 20:17   #36
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Cytat:
Napisał Anperis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, mam 100 konnego ;P To pierdola wiec sie nie przejmuj. Ja przy 90k km sie szykuje na wymiane pompy paliwa, to jest dopiero rozpacz.
nie zazdroszczę tej pompy....co za dziadowstwo...

dzisiaj w końcu trochę powęszyłem/podedukowałem i oto trochę info merytorycznych: podpiąłem ELM327 do auta....i widzę, że to, co w teście zegarów jest określane jako temperatura głowicy, to jest dokładnie temperatura cieczy chłodzącej (odczyt z ELM) plus 40 stopni. I to dokładnie z czujnika temperatury cieczy chłodzącej, bo przeskok wartości jest dokładnie w tym samym momencie na zegarach i na ELM (czyli nie są brane info z dwóch czujników np. jednego cieczy chłodzącej (jest chyba w obudowie termostatu?), a drugiego z głowicy, gdyż wskazania nie zmieniały by się w 100% w tym samym momecie.) Ktoś w ogóle widział jakiś czujnik temperatury w głowicy?

Czyli "test" na zegarach pokazuje 100 stopni, to ciecz chłodząca ma 60 stopni. "Test" pokazuje 140 stopni to ciecz ma 100 stopni, i to by było z grubsza OK. O ile widziałem w sklepach internetowych, to temperatura otwarcia termostatu to 98 stopni (czyli 138 stopni w "teście").

Więc wygląda, że mój focus dobrze trzyma zadaną temperaturę, tylko 2-3 razy dłużej do niej dochodzi niż poprawnie skonstruowane silniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczę jeszcze, czy trzyma temperaturę na mrozie.

Ostatnio edytowane przez kult0035 ; 09-11-2012 o 20:20
kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem