View Single Post
Stary 09-09-2022, 11:56   #323
pykacz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Model: Mondeo MK5 automat
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak wcześniej ja i koledzy pisali, żeby dostać się do filtra trzeba demontować skrzynie i ją rozkręcać. Innej możliwości nie ma! To co na zdjęciach pokazujesz to jest sterownik skrzyni. Co do ilości oleju to przy normalnym spuszczaniu zejdzie go ok. 4,5 litra. Po spuszczeniu i dolaniu tej ilości należy sprawdzić poziom
Witam wszystkich.
Od przodu na dole skrzyni 6f35 pojawił się olej. Nie leje się jakoś mocno, ale kapie i nieco mnie to niepokoi. Byłem pewien, że wystarczy tylko odkręcić i uszczelnić osłonę, ale danwit2 napisał, że to czarne, to sterownik skrzyni. Jestem umówiony w serwisie i chciałbym prosić o Wasze info, czy to aby nie może być wyciek z jakiegoś uszczelnienia wewnątrz skrzyni? Czy też sterownik ma kontakt z olejem i po uszczelnieniu dekla wszystko powinno być ok? Nie chciałbym przepłacić, a Wasze informacje zawsze są bezcenne i otwierają nowe horyzonty.
Pozdrawiam.

PS. Przepraszam, ale w ostatniej chwili wpadło mi zdjęcie miski olejowej skrzyni i wychodzi mi na to, że to chyba jednak nie jest to samo, co w poście fido z 19.01.2020.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220830_165050.jpg (89.1 KB, 61 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pykacz ; 09-09-2022 o 12:44
pykacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem