View Single Post
Stary 24-07-2017, 14:18   #1
Wodorek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Ustka
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Witam
Przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na mój problem.
Posiadam C-maxa ( I generacja po lifcie) z 2010r.
Mam Klimatyzację automatyczną dwustrefową z automatyczną kontrolą temperatury.
Problem polega na tym, że jak ustawię sobie jakąś temperaturę (mamy lato więc najczęściej jest to 17-18 stopni) to z prawej strony klima fajnie chłodzi a z lewej zazwyczaj (czasami jest ok) leci ciepłe powietrze.
Doczytałem się że może być to problem z silniczkiem sterującym klapami nawiewu lub samym klapami.
Moje pytania (strona eucatparts.com z katalogiem do Forda przestała działać)
1. Jak się do tego dostać? od strony pasażera czy kierowcy.
2. Czy są dwa silniczki sterujące klapami nawiewu - osobny na lewą i osobny na prawą stronę?
3. Czy ktoś już przerabiał taki temat i podzieli się uwagami, może jakieś wskazówki (czy wyciąga się całość tego że tak to nazwę "mieszacza" powietrza i dopiero rozkręca poszczególne elementy czy można odkręcić (bo jest dostęp) tylko wadliwą część resztę pozostawiając w samochodzie.
4. Mógłby mi ktoś wrzucić rysunki poglądowe z programu jak to jest zbudowane i gdzie umiejscowione - tak żebym lepiej mógł to sobie wyobrazić

W innym temacie poprosiłem o podanie nr części silniczka
oto co otrzymałem
1S7H-19B634-CA Siłownik
Od: 26-03-2007 Do: 23-07-2010
AV6N-19E616-AA - Silnik
Od: 26-03-2007 Do: 23-07-2010 Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.

5. ForScan i ELM Config zgodnie pokazują błąd B2266 - usterka obwodu lewej klapki regulacji temperatury

. pytanie dodatkowe
Ile piwa i czasu trzeba poświęcić na naprawę i czy sam w warunkach domowych to ogarnę? Narzędzi trochę mam i coś tam potrafię podłubać przy aucie żeby nie zepsuć :-)

Pomóżcie proszę bo lato w pełni (choć po pogodzie nie zawsze to widać) a w samochodzie coraz cieplej zamiast coraz chłodniej.

Ostatnio edytowane przez Wodorek ; 25-07-2017 o 07:11 Powód: Na prośbę administratora zmiana tytułu
Wodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem