View Single Post
Stary 12-08-2006, 13:44   #1
bentus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 28
Domyślnie tylne zawieszenie stuk puk [MKIII] sedan

Witam

Tak przeleciałem przez archiwum ale nie wiem czy dobrze kombinuje.
Otóż niestety zaczeło coś stukać w moim mondziaku. Hałas dochodzi raczej z tylnego prawego koła ale nie koniecznie. Odgłos jest taki jakbym woził dechy w bagażniku i najczęsciej wystepuje jak autko jest w zakręcie, albo na łuku i trafi się dziura. Znajomy stwierdził że to tuleje belki ale chyba coś pokręcił. Czy takie stuki mogą pochodzić z tulei z ramy (tam są po dwie na każdej stronie) i czy to są te tuleje które ford dopiero od jakiegoś czasu sprzedaje jako cześć? Jak chwyciłem za tą ramę to dość łatwo chodzi [na tych tulejach.Czy tak powinno być a może to właśnie objaw zużycia. A może zacząć wymianę od najprostszych rzeczy łącznik, guma stabilizatora?
Jakie są koszta tulei, łącznika i gum? Z tego co looknąłem to chyba łącznik i gumy stabilizatora pójdzie wymienic samemu nawet bez kanału.
Cy dysponuje ktoś skanem tylnego zawieszenia mondeo MKIII sedan - mbedkowskiMAŁPAo2.pl
Bagażnik pusty, linka przytwierdzona, szarpak nic nie pokazał, tłumik ok, plastiki ok.

I na koniec sori za tak pytam ale w lagunie przerabiałem różne odgłosy stukania i momenty ich występowania i po jakimś czasie potrafiłem sam zdiagnozować czy to łącznik czy to poducha amora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zresztą śednio co 20 tys km. Forda jeszcze się uczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Marcin
bentus jest offline   Odpowiedź z Cytatem