View Single Post
Stary 25-01-2014, 15:05   #7
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

No właśnie nie mam tej klawiaturki na wierzchu a wgrzebywać jej bez powodu nie chcę mi się bo nie wiem jak.

Jeśli chodzi o samego CAN to spróbuję się pobawić. Wysłać i odebrać jestem w stanie wszystko i to równolegle na kilku magistralach jednocześnie pracujących z różnymi prędkościami.
Problemem będzie raczej nie jak wysłać tylko co wysyłać do konwersa aby ruszył dalej.
Bo rozumiem że problemem (że nie rusza dalej) nie jest fakt nie podłączonej magistrali i brak potwierdzeń wysyłanych ramek tylko brak informacji od reszty samochodu.

A tego co jest wysyłane to raczej w sieci nie znajdę? Chyba że ktoś ma namiary na jakieś opracowania na temat protokołów transmisji wewnątrz forda to chętnie przytulę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Jak nic nie znajde to najwyżej popróbuję posłuchać transmisji w samochodzie nagrać ją i odtworzyć dla zegarów na biurku (usuwając wcześniej ramki z ID wysyłanymi przez converse samochodu). Ciekaw jestem co z tego wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Normalnie w samochodzie converse rusza dalej po włączeniu zapłonu. Dopóki nie przekręcę kluczyka też wisi na logo forda. Rozumiem że o tym że kluczyk został przekręcony dowiaduje się przez magistralę.
Na początku myślałem że do zegarów doprowadzony będzie przewód z napięciem po zapłonie. Na schematach jest coś takiego co się nazywa IGNITION BACKUP i myślałem że to właśnie to (może ktoś wie do czego służy). Niestety converse nie zareagował na podanie tam napięcia.

Stąd doszedłem do wniosku że informacja o włączonym zapłonie przychodzi przez sieć i trzeba będzie z nim jednak pogadać po CANie.
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem