Temat: [Mondeo 2007-2014] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
View Single Post
Stary 05-02-2009, 14:07   #562
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał RoNiN76
zaraz zaraz ....spokojnie od początku jak zostawiasz stare radio i gdzie? Chińczyka masz i gdzie go wkładasz ? w miejsce starego radia ? Moim zdaniem nie będzie banglać jedno z drugim (convers z chinolem połączonym transmiterem z soniakiem). Prosty przykład mamy wejścia aux w schowkach i po podłączeniu urządzenia zewnętrznego masz tylko na conversie informacje ze jesteś na aux i tyle nie wyświetla Ci tytułów utworów. Stacja radiowa z chińczyka nie pokaże się na conversie bo przecież convers w tym momencie pokaże Ci pasmo które jest ustawione na częstotliwość, na której chinol nadaje, sprawa BT jest dokładnie tak jak mówisz i ja o tym wiem doskonale i go nawet używam ale przyjacielu z chińczyka poprzez transmiter nie wysterujesz rozmowy tak jak można to zrobić soniakiem. Możesz tak jak mówisz podać jedynie tylko zasilanie i połączyć te urządzenia kablem usb nawet głośników nie trzeba podłączać bo poprzez fale radiowe na soniaku znajdziesz częstotliwość nadawania chinczyka i tylko tyle Ci pozostanie. Rozumiem Twoją ideę, że jedynie soniak zostaje a w miejsce popielniczki wkładasz szufladę z multimediami i tak to łączysz i jednocześnie pstrykasz soniaka i chińczyka. Nam tu głównie chodzi o to aby mieć wszystko w jednym urządzeniu inaczej byśmy się nie zastanawiali tylko jeden by kupił oddzielnie navi, drugi TV, trzeci coś tam jeszcze ... Ma być wszystko w jednym ze wszystkimi opcjami z RDS i co najważniejsze ma banglać convers + . Jeżeli jestem w błędzie i źle to rozumiem to niech mnie ktoś z niego wyprowadzi. Ale :fcp29 kolego za twórcze myślenie.
Chodzi o to, że chińczyka używamy tak jak przystało, czyli jest wkręcony w miejsce radia i działa jak został zaprojektowany. Chińczyk ma bluetootha więc moduł standardowy jest niepotrzebny. Chińczyk ma wszystko co potrzeba oprócz komunikacji z conversem. A 6000CD ma komunikację z conversem i tylko do tego ma służyć. Ma być podłączony jedynie do szyny can, wszelkie inne kable mają iść do chińczyka.
Convers pokaze informację RDS, która otrzyma od 6000CD, które nastrojone na czestotliwość FM transmitera dostanie od niego informację RDS, która będzie pochodzić od chińczyka. Czyli na conversie będziemy widzieli zmieniające się komunikaty RDS dla jednej konkretnej stacji. A, że my będziemy wysyłać te komunikaty to będą takie jak chcemy. I to jest obejście problemu conversa.

Ale jeżeli szukacie "black boxa", który chcecie po prostu wstawić, to nie było tematu. :-)
Dla mnie to raczej ciekawy problem techniczny do rozwiązania niż prosta zamiana dwóch pudełek.

Z.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem