Temat: [Focus 2004-2008] Nierówna praca zimnego silnika - FILM
View Single Post
Stary 30-01-2014, 19:21   #25
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Nie, to nie chodzi o skalę chodzi o system zapisu tak jak mamy system dwójkowy tak mamy system ósemkowy i szesnastkowy i tka dalej. A my korzystamy z systemu dziesiętnego na co dzień. Było o tym na studiach tylko nie mogę sobie przypomnieć jak to się przeliczało.

Jak by chodziło o stopnie Fahrenheit to taki jest wzór na zmianę °F = (°C × 1.8 ) + 32
Wiem na pewno, że rozgrzany silnik ma około 135°C w systemie podawanym przez test zegarów jest to 95, i u mnie rozgrzany silnik właśnie takie ma wskazanie, i u innych chyba też z tego co kiedyś wyczytałem. Jak by chodziło o stopnie F to przy nagrzanym silniku pokazywało mielibyśmy wskazanie 270 coś.


Edit: przypomniałem sobie ale żaden z znanych mi systemów liczbowych nie pasuję aczkolwiek mogłem się pomylić. Dodam tylko jeśli by podstawić twoje 89 jako system hex czyli szesnastkowy to temperatura silnika wychodziła by 137°C. Nie wiem jak jest z tymi 29 w sumie tam jest jeszcze Calbo za bardzo kombinuję. Najlepiej jak ktoś kto ma wszystko ok zrobi odczyt i poda.

Bump: Chyba, że to co my patrzymy to jest temperatura płynu w chłodnicy a ta kolejna to temperatóra silnika razy jakaś stała podawana w HEX. u mnie była wartość 5C lub C5 i to by sie zgadzało bo system HEX uwzględnia 16 znaków (1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D F)

Ostatnio edytowane przez Renji ; 30-01-2014 o 20:14
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem