View Single Post
Stary 12-06-2013, 08:13   #32
ikea
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 57
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Cytat:
Napisał karole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W instrukcji na temat docierania jest:
"Unikaj zbyt szybkiej jazdy przez pierwsze 1000 mil (1600 km). Zmieniaj często prędkość i wcześnie włączaj wyższy bieg. Nie przeciążaj silnika.
Nie holuj przyczepy przez pierwsze 1000 mil (1600 km)."
Jeśli ktoś pisze, że po wyjechaniu z salonu jechał pierwsze 800 km 140km/h to jechał raczej za szybko, a i raczej nie zmieniał często biegów tylko jechał na 6.
Oczywiście można dyskutować czy trzeba docierać czy nie obecne samochody ale Ford w instrukcji mówi jak to ma być w jego przypadku. Gdzieś czytałem, że obecne Kugi mają wbudowany rejestrator jazdy i ciekawe pytanie teoretyczne tu się rodzi - załóżmy, że po tych 800 km coś się psuje i serwis odczytuje jak jechaliśmy przez te pierwsze 800 km - czyli wg. mnie niezgodnie z zaleceniem instrukcji - to czy byłaby to podstawa odmówienia naprawy w ramach gwarancji? To tylko teoretyczne pytanie, bo osobiście wątpię, żeby Ford posunął się do takich praktyk, nie mówiąc już, że samo rejestrowanie jazdy jest chyba na granicy prawa.
A wracając do tematu docierania to o ile każdy właściciel auta ma prawo traktować je jak chce i docierać je lub nie to, bo sam za to zapłacił to osobiście wątpię aby właściciel firmy w której pracuje przedstawiciel który niezgodnie z instrukcja pierwsze 800 km ciągnie 140 km/h pochwalałby ten styl "docierania" i powiedziałby co tam instrukcja, najwyżej potem wyłożę swoją kasę na serwis, bo mam jej za dużo.
ikea jest offline   Odpowiedź z Cytatem