Temat: [Ogólne] box proracing
View Single Post
Stary 29-03-2015, 18:14   #115
holler
ford::beginner
 
Imię: PJ
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Dublin
Model: Transit
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 15
Domyślnie Odp: box proracing

Off topic, bo nie proracing a Bluespark Automotive cr2 http://www.bluesparkautomotive.com/ - dość ciekawe urządzenie o całkiem niezłej renomie. Kupiłem, zainstalowałem do Transita 2.2 100KM 2012 (euro5) i efekt był fenomenalny!!! Dlaczego był? Bo po instalacji i przejechaniu kilkunastu kilometrów, pomimo obecności boxa, Transit zaczął się zachowywać jak bez niego plus, a raczej minus, wyraźnie słyszalne były wtryski. Po zmianie ustawień boxa, to samo: fajna jazda przez jakiś czas i znowu powrót do właściwości nominalnych czyli biednych stu koni. Mam wrażenie że ECU w tym aucie żyje swoim życiem i nie życzy sobie podłączania wynalazków typu box. Wypiąłem ustrojstwo i silnik znowu cichy, pracuje raczej jak benzynowy niż diesel. Skontaktowałem się z producentem w UK i kiedy usłyszeli o objawach, wręcz nakazali (!!!), odesłać box co niezwłocznie zrobiłem. Teraz jestem umówiony na remap i jest nadzieja na ok 170KM.
Dziwne to zachowanie z boxem. Wcześniej używałem takich wynalazków, m.in w Nissan Interstar 2.5 dci czy Alfa 156 2.4 JTD i było bardzo OK, a tutaj niemiła niespodzianka...
holler jest offline   Odpowiedź z Cytatem