Temat: [Fiesta 2001-2008] Pokrywa silnika nie chce się zamknąć.
View Single Post
Stary 04-11-2023, 16:54   #6
radosnyyy
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-10-2023
Skąd: Degie
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pokrywa silnika nie chce się zamknąć.

Cytat:
Napisał krzysiek2015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,baartoss nie dawno naprawiałem zamek maski a przyczyna była jak u Ciebie.
Wykręć całkowicie zamek jest na dwie śruby klucz jak pamiętam 10mm,linka zakończona
zagniecioną kulką(wytknij ją)w bok i wyjdzie,cięgno delikatnie bo jest plastikowe śrubokrętem krzyżakowym wysuń.
Teraz przyjrzyj się jak pracuje zamek ,dobrze by było w imadełku zamocować ale ja robiłem bez ,musisz w jednym miejscu zbić a w drugim zgiąć potrzebne dwie pary kombinerek,tam jest taka zapadka która się wyciera a zamki się smaruje ale w tym jednym miejscu smar powoduje ześlizg .Zwróć uwagę na sprężynkę bodajże tą część trzeba podgiąć.Zamek jest nitowany więc jak będziesz dobierać młotek nie rób cyrku.
Jak odpowiednio (powyginasz)sprawdż na sucho bo będziesz 3 razy demontował,mnie zajęło 30min.,metodą prób i błędów.
Spójrz też na (pręt) przytwierdzony do maski czy nie jest zgnieciony(skrzywiony) jak coś to porządne kombinerki załatwią sprawę.
Powodzenia.
Witam, Mam problem z zamykaniem maski. Dziś zdemontowałem zamek patrzyłem jak działa cos tam podpiłowałem, ale niestety dalej nie zamyka się.

Na zdjęciu strzałka czerwona 2 - zdemontowałem tą sprężynkę - maska zamyka się dobrze.

Na zdjęciu strzałka czerwona 1 - jest tam tak jakby zapadka i ona ogranicza ruch tego elementu ( ewidentnie się wytarła)
Jednak zrobiłem taki patent aby pracowała tam jak oryginalnie ( w mniejszym zakresie ) i maska dalej nie zamyka się.


Jest tylko jeden sposób aby zamknąć maskę:
1. Opuścić aby chwyciła na pierwszą blokadę
2. Następnie cyngiel od otwierania należy pchać w stronę silnika jednocześnie drugą ręką dopychać maskę do zamka.


Ja już dzisiaj zgłupiałem, post wyżej poradzono sobie z tym domowymi sposobami.
Czy może ktoś mnie nakierować gdzie dokładnie leży problem.

Z góry dziękuje za każdą sugestie!

https://zapodaj.net/images/127195568ea25.jpg
https://zapodaj.net/images/61a3272be4bdf.jpg
radosnyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem