View Single Post
Stary 02-10-2019, 16:37   #9
luka2017
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: benzyna 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Cytat:
Napisał karkoszaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Podpinam się do tego tematu, ponieważ widzę za Panowie mówicie tutaj o Focusach do 2015 roku.
Posiadam focusa MK3 z 2017 roku 2.0 benzyna 119KW, oczywiście wersja USA w automacie, przebieg ponad 60tyś km. Mam podobne objawy, które koledzy wcześniej wymienili, mianowicie przy zmianie 1-szego na 2-gi bieg lub czasami z 2-giego na 3-ci bieg odczuwam drgania. Dodam, iż narazie nie wymieniałem oleju, nie robiłem adaptacji ponieważ problem zaczął się niecały miesiac temu, i dodam że nie zawsze występuje zdarza się, że tydzień pojeżdżę i w/w objawy nie występują. Czy ktoś z tu obecnych ma podobne problemy z w/w modelem z 2017 roku? Z tego co udało mi się ustalić w moim modelu nie powinno być wadliwych sprzęgieł. Będę wdzięczny za każdą informacje.
Witam Panowie,
Ja również włączam się w dyskusję. Mam Focusa 1,6benzyna z 2016 roku (I rej w 2017). Kupiony w PL w salonie ze skrzynią automat. 6biegową (nie powershift). Byłem w serwisie, bo auto jeszcze na gwarancji i koleś sam mi powiedział, że te skrzynie to lipa. Mają wadę, że coś tam się dzieje ze sprzęgłem, czy tam sprzęgłami (nie znam się, nie wiem jak to jest skonstruowane). W każdym razie stwierdził, że mogę go zostawić żeby coś tam zrobić z tymi sprzęgłami, przystosować, dostosować czy coś takiego. Niestety sam stwierdził, że problem może wrócić, a raczej na pewno wróci. W najgorszym razie koszt takich działań to 350PLN, wiec nie wiele ale cholera, co za jajca, że samochód poszarpuje przy ruszaniu (jak zrzuca z 1go na 2gi bieg). Koleś z salonu rozkosznie stwierdził, że ta skrzynia tak ma... ale mogę zostawić auto na to dostosowanie czy ustawienie tych sprzęgieł ale jak koleś stwierdził, problem i tak wróci... Mam niską tolerancję na problemy związane z samochodem i po to kupiłem nowy, żeby uniknąć takich rozkminek. Jak coś się zmieni, będę pisał, prośba też do Was dajcie znać jak coś będziecie wiedzieli, co tu trzeba zrobić... Wymienić sprzęgło...? Jakie to mogą być koszty?
luka2017 jest offline   Odpowiedź z Cytatem