View Single Post
Stary 28-07-2011, 11:32   #44
sorek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Witam,

Mam od 3 lat [MK3] 2.0 Duratec 145 km, przejechałem nim ok 65.000 km. Jak dla mnie silnik bez zastrzeżeń. Fakt można powiedzieć, że jest lekko paliwożerny ale z drugiej strony autko jest nie małe, a jak się troszkę nim pojeździ to można nauczyć się jazdy ekonomicznej. Co do poziomu głośności w środku to nie mam zastrzeżeń jest dość dobrze wyciszony, a lekki pomruk przy przyspieszaniu jest bardzo przyjemny dla ucha. Nie jest to oczywiście samochód do jazdy sportowej ale jak potrzeba to ładnie przyspiesza. Silnik w mojej ocenie dobrze zestrojony ze skrzynią i dość elastyczny. Szkoda tylko, że skrzynia jest pięciobiegowa. Osobiście jestem ciekawy jak by chodził na 6. Podsumowując nie mam większych zastrzeżeń.

Oczywiście słusznie koledzy zauważyli, że warto odbyć jazdę testową (bez problemu i dealera) i zobaczyć na własnej skórze jak to chodzi. Osobiście ostatnio odbyłem jazdę testową Focus 1.6 EcoBost (160 KM) i powiem tylko tyle, że chodzi jak rakieta i strasznie fajnie "brzęczy". W mondeo też mają takie silniki i co ciekawe spalają mniej (wg danych producenta).

Ostatnio edytowane przez sorek ; 28-07-2011 o 11:49
  Odpowiedź z Cytatem