Temat: [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci
View Single Post
Stary 03-11-2012, 11:31   #354
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 5l/100 w tym samochodzie to trochę nie do wiary... To wskazania kompa, czy pomiar przy tankowaniu do pełna?
dlaczego nie do wiary? wedlug producenta to auto ma spalac 6,0L/100 w cyklu mieszanym takze na trasie bedzie to mniej. oczywiscie sa to wyniki wysrubowane na torach przy eco drivingu, rozsadnych predkosciach pewno jeszcze stalych, cisnieniu atmosferycznym, temperaturze, kierowca sam bez bagazu, itd. jesli auto jest sprawne i warunki pozwalaja powinno to byc uzyskiwalne

moj komp przeklamuje podobnie jak u innych dokladnie o 0,5L (wielokrotnie obliczane przy tankowaniu do pelna niezaleznie od trasy czy miasta) a 5L jest zrobione na trasie 155km - dwie osoby bez bagazu - wskazanie kompa 4,5L. predkosci do 100km/h, zachowanie tempa innych aut, delikatne przyspieszanie, od czasu do czasu przebudzenie turbiny aby sie mondziak nie zamulil. typowa ekonomiczna jazda

nie chcialem tu siac herezji bo temat jest powazny i sam go obserwuje z uwaga ale dodam jako ciekawostke ze kiedys z zona wracalismy na dwa auta. jej to totalny grat i mul, dodatkowo musiala jeszcze przytankowac a ja spokojnie jechalem sobie na 4 biegu pozwalajac jej na dogonienie mnie- wskazanie kompa bylo 3,7L/100 (czyli realne z pewnoscia nie wiecej niz 4,5L/100). zaraz ktos napisze ze to idiotyzm tak jezdzic i ma racje ale ja tez nie preferuje tego - poprostu sytuacja mnie do tego przymusila, a ze byla okazja sprawdzic spalanie przy megakapelusznictwie to skorzystalem. osobiscie wole wir w baku i radoche z przyspieszenia

dodam ze kiedys najmniejsze spalanie w skodzie udalo mi sie uzyskac zima - totalne lodowisko - wszyscy jechali 40-50-60km/h, o wyprzedzaniu nie bylo mowy, mocniejsze wcisniecie gazu i jestes w rowie - bylo to zaskakujace ale jednoczesnie pouczajace
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem