Temat: [Focus 2014-2018] Kompletne wyłącznie Auto Start Stop?
View Single Post
Stary 01-04-2017, 21:04   #6
nonamebiker
ford::beginner
 
Avatar nonamebiker
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-11-2016
Model: Focus IIIFL Titanium
Silnik: 1.5 150 -> 209KM 365Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kompletne wyłącznie Auto Start Stop?

Cytat:
Napisał skylla1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo przegląd w ASO to wymiana oleju, filtra lub dwóch, przesmarowanie zawiasów i pooglądanie auta - o ile jest na to czas. Nikt komputera nie podłącza bez powodu o ile klient nie zgłosi jakichś problemów. A system tak łatwo wyłącza się przyciskiem obok gałki biegów oraz często się przydaje, gdy wiadomo, że postoi się z minutę lub więcej, że nie mam zamiaru go wyłączać na stałe.
W pełni zgadzam się z kolegą. Po co wyłączać na stałe? Z ASS zwyczajnie trzeba nauczyć się jeździć. Przy sygnalizacji świetlnej mnie osobiście bardzo odpowiada, że gaśnie. Kiedy dojeżdżam do ronda i wiem, że co chwilę będę ruszał klikam przycisk i dezaktywacja. Gdzieś kiedyś czytałem (nie pamiętam teraz gdzie), że minimalny "opłacalny" czas, kiedy silnik gaśnie to 3 sekundy, mniej się nie opłaca. System jest na tyle mądry, że gorącego czy zimnego silnika nie zgasi. Tak samo jeśli poziom naładowania akumulatora jest zbyt niski albo kiedy klima musi chłodzić. Postęp jest dla ludzi, trzeba tylko umieć z niego korzystać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nonamebiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem