Temat: [Mondeo 2000-2007] Demontaż odpowietrznika sprzęgła
View Single Post
Stary 09-12-2019, 08:37   #1
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Demontaż odpowietrznika sprzęgła

Witam.
Pojawił się kłopot - nie mogę wrzucić żadnego biegu na pracującym silniku. Podejrzenie - albo pompa sprzęgła albo wysprzęglik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nigdzie nie ma żadnych wycieków płynu . . Najpierw postanowiłem odpowietrzyć sprzęgło za pomocą strzykawki - nie udało mi sie wcisnąć ani kropli mimo odkręcenia o kilka obrotów zaworka odpowietrzania. Wykręciłem końcówkę żeby sprawdzić czy jest drożna. Przedmuchałem i była ale nie wiem czy coś nie wypadło po jej odkręceniu (chociaż zaraz otworek zatkałem) bo teraz po złożeniu i skręceniu, płyn leci z dyszy zaworka cały czas. Jak to zdemontować? Jak jest to zamocowane do wysprzęglika? Za cholerę nie mogę tego wyciągnąć i wygląda, że jest to zblokowane jakoś przy skrzyni. Czy nie jest to przypadkiem zablokowane z wysprzęglikiem za pomocą sprężystego druty na szyjce odpowietrznika dostępnego jedynie od wewnątrz skrzyni? Wygląda to mniej więcej tak jak zaworek z taj aukcji : https://archiwum.allegro.pl/oferta/f...763064894.html

Za pomoc z góry dzięki.
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów

Ostatnio edytowane przez darnel ; 09-12-2019 o 08:40
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem