View Single Post
Stary 01-03-2023, 20:07   #1
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Przejechałem nowym Focusem po FL w wersji hatchback już 700 kilometrów. Mam nowego Golfa, miałem nawą Octavię, testowałem nową Astrę, nową Kię Niro i nową Hondę Civic. Mam więc Focusa do czego porównywać Na początek napiszę o plusach tego auta. Nowy Focus w wersji 1.0 155KM z miękką hybrydą i automatem pozytywnie mnie zaskoczył. Pod względem wygłuszenia wnętrza nie ma sobie równych. Pod względem prowadzenia może mu dorównać tylko nowy Civic, który z kolei jest beznadziejnie wyciszony. Układ kierowniczy w Focusie działa precyzyjnie, a auto prowadzi się, jak po sznurku. Ogromnym pozytywnym zaskoczeniem jest też praca nowej automatycznej skrzyni biegów. Jest to mokra dwusprzęgłówka. Pracuje świetnie, a opóźnienia są minimalne. Kolejną rzeczą na plus są multimedia. Sync 4 działa bardzo szybko i płynnie. Nic się nie zawiesza. Duży ekran robi wrażenie i wcale nie jest za duży. Obraz z kamery cofania jest bardzo dobrej jakości i wygląda świetnie na tak dużym ekranie. Aktywny tempomat utrzymuje samochód idealnie pomiędzy pasami. Hamuje i przyspiesza bardzo płynnie. Jeśli chodzi o litrowy silnik w połączeniu z miękką hybrydą, to trudno rozpoznać, że jest to trzycilindrówka. Nie ma żadnych wibracji odczuwalnych w kabinie, a komora silnika wygłuszona jest bardzo dobrze. Jak na razie spalanie przy 120km/h wychodzi 6,5 litra. Na drogach lokalnych wynosi około 6 litrów. Całkiem w porządku, jak na początek. W wolnej chwili napiszę o wadach, które oczywiście Focus też ma.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem