View Single Post
Stary 11-03-2014, 15:48   #118
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał romekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej tak naprawdę chodzi o łożyska skrętne ale jak się już rozbiera kolumnę to lepiej wymienić komplet. Łożyska są niestety plastikowe i chyba nawet jak by auto stało to i tak szlag je trafi. Łożysko nawet jak wygląda na dobre to nie znaczy że takie jest! Odmowa wymiany, bo na oko są dobre, to ewidentny błąd w sztuce!
Sprężyny pękają raczej przy wolnej jeździe i skręcaniu bo wtedy przy zablokowanym łożysku działają duże siły, które jakby rozwijają sprężynę a ona ma się uginać a nie rozwijać. Wystarczy mały wżer i mamy trach
Ja to potwierdzam. Pierwszy raz mi pękła tak, że nie szło jechać, więc naprawa awaryjna na miejscu. Mechanik pierwszy lepszy trafił się nawet nie 50 metrów od zdarzenia, więc zostawiłem auto żeby nie lawecić. Wymienił tylko sprężynę (jedną!) i padła po 3-4 tys. Dopiero "mój" miejscowy mechanik stwierdził, że tak naprawdę pękła przez padnięte łożysko
i bez jego wymiany mógłbym sobie te sprężyny wymieniać w kółko.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest online   Odpowiedź z Cytatem