View Single Post
Stary 01-09-2013, 12:50   #10
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: drgania kierownicy podczas hamowania przy prędkości powyżej 120 km/h

Cytat:
Napisał hr dracula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam pytanie: co jest przyczyną niewielkiego drgania kierownicy podczas hamowania przy prędkości powyżej 120 km/h. Drgania są niewielkie (ale są). przy prędkości poniżej jest wszystko ok. co jest przyczyną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami i tylko czasami drgania pojawiają się przy rozpędzaniu między 110 -120 km/h ale wulkanizator powiedział że to przyczyną jest nierównomiernie zużywająca się opona ale czy to jest to ?????
może ktoś ma lub miał coś takiego !!!!!
Miałem to samo z wibracjami powyzej 110-120 km/h, przyczyną okazała się zła opona, którą zakupiłem niby prawie nową, ale miała w srodku uszkodzony kord. Przy większych szybkosciach siła odśrodkowa jest dość spora i rozsuwa uszkodzone druty w osnowie, siatce i robi sie niestety guz. Przy mniejszej szybkości guma trzyma to uszkodzone miejsce i tego nie czuć. Opona idealna na wygłąd.... ale do zwrotu.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem