Temat: [Mondeo 2000-2007] Falujące obroty do 500
View Single Post
Stary 07-01-2020, 21:58   #18
nike93
ford::beginner
 
Imię: Ford
Zarejestrowany: 21-11-2018
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 sCi
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Mondeo 1.8 sCi falowanie

Witam wszystkich Fordowiczòw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jakiegoś czasu posiadam z mieszanym uczuciami Forda Mondeo MK3 1.8 SCi 130ps 2004r. Od prawie początku mam problem z falowaniem na zerówce :/ auto czy zimne czy ciepłe bo przypadłość ta przypada nie zależnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po wyhamowaniu do zera zaczyna jakby same dodawać gazu do 1.500 obrotów i spada i rośnie i do przegazowania i następnym raz tak może być dopiero jutro... Czyściłam już przepustnice pełna nagaru z początku było super nawet szybciej wkręcał się na obrotach... Od 500km nie mam problemu odpukac narazie po wykasowaniu checka p2117 czyli uboga mieszanka na biegu jałowym. Nie wiem czy temperatura ma na to wpływ ale narazie cisza a wcześniej średnio co 200km się zaświecalo i tyle bo auto miało moc itp. teraz auto też normalnie jedzie itp tylko te falowanie jest męczące :/

Wiem Że ten silnik to dosyc kosztowy eksperyment Forda ale może ktoś miał podobny problem? Na pewno zajrzę do przepustnicy jeszcze raz, chce wymienić komplet świec motorcrafta i wymienić filtr paliwa z racji przebiegu ale raczej w tym nie szukałabym przyczyny ;/

Z góry dzięki za pomoc
nike93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem