View Single Post
Stary 08-10-2016, 12:27   #6
f2004
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

Dzięki za podpowiedzi koledzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyczyna (oby tylko ta jedyna) zlokalizowana - po nacechowaniu koła pasowego i kilkukrotnym przegazowaniu linia się rozjechała...
Mam jeszcze pytanie co do samego koła pasowego - czy fabrycznie w 1.4TDCi zawsze były stosowane tylko i wyłącznie w wersji TVD (z tłumikiem drgań skrętnych)?? Pytam bo przeglądając różne oferty tylko w opisie niektórych kół jest info o zastosowaniu w/w.

I na koniec co sądzicie o firmie GATES, kompletny zestaw (koło, pasek, 2xrolka) za ok 500zł wydaje się być atrakcyjny - innych "pełnych kompletów nie znalazłem, kupno "na sztuki" wiadomo podnosi cenę...

PS.Jeżeli macie jakieś uwagi (ile nM dokręcania), spostrzeżenia (wszelkie) - ogólnie co i jak odnośnie procedury wymiany omawianego Koła Pasowego wraz z osprzętem, będę wdzięczny za info.


edit
...w dniu dzisiejszym miałem już podzielić się uwagami po dokonanej wymianie. Niestety sklep iparts nie okazał się godny, tak wysokiej pozycji w rankingu OPINEO. Przedstawię więc tylko fotki odebranych części i ogólne uwagi co do w/w sklepu - może komuś się przyda.
Moje zastrzeżenia co do sklepu:
- brak informacji o opóźnieniu w realizacji zamówienia (zero kontaktu),
- po przypomnieniu lakoniczna odpowiedź o braku jednej pozycji z zamówienia (w momencie składania zamówienia wszystkie elementy widniały jako dostępne)
- niekompletna paczka dotarła po 9 dniach od złożenia zamówienia
- na moje zapytanie co z nadpłaconą kwotą, brak odpowiedzi - brakującą pozycję dosłano po kolejnych 5 dniach
Na koniec informacja z faktury (ostatnie foto) - myślę warto w kontekście w/w wziąć sobie to do serca



edit #2
Krótko, moje wrażenia - jest super! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie brak opisanych wyżej objawów! Znów bezstresowo można lekko przycisnąć...
Co do samej wymiany posiłkowałem się tym wątkiem. Mogę jedynie dodać, że do zablokowania skrzyni biegów według opisu świetnie nadaje się klucz imbusowy #10 (dłuższa jego część).
Co do wymienionych podzespołów, to rolka na napinaczu ręcznie obracana huczała, rolka prowadząca miała "tylko" wyżłobiony rant.
Moja radość z wymiany pomniejszona jest jedynie wykrytą awarią sprzęgiełka alternatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...cóż w najbliższym czasie będzie trzeba oddać alternator do regeneracji.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (93.7 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (92.1 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (40.8 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez f2004 ; 03-11-2016 o 19:45 Powód: otrzymanie kompletu części, #2 szczęśliwy po :)
f2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem