Temat: [Mondeo 2007-2014] Jaki olej do 2.0 Tdci DW10/DW10C
View Single Post
Stary 28-01-2015, 07:09   #93
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: Olej ACEA C3 do 2,0 TDCI

Cytat:
Napisał edmol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy do 2,2 tdci które cały czas jeździło na Castrolu magnatec 5w30 prof. można wlać C1 czy C2, bo trochę się pogubiłem

i co sądzicie o tym, szukałem ale nie widzę zeby Fuchs robił olej w klasie c1(bądź niedostępny w polsce??) są tylko c2 o c3
http://olejefuchs.pl/titan-gt1-pro-c-2-5w30-pl.html
Najbezpieczniej dla wszystkich komponentów C1. Fuchs to porządna firma i robią C1 934D też:
http://efiltry.pl/pl/fusch-olej-5w-3...l?partner=1984
Tyle że ta cena. Może napisz do sklepu kolegaberlin. Oni sprowadzają z DE oleje i mają w ofercie wszystkie Fuchsy oprócz C1 i może by załatwili całe 5l po niemieckiej cenie.
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja do Mk4 również wlałem pierwszy raz Motula 300v 5w30 ten sam który od lat leje do mk3 i jestem zadowolony jak w przypadku mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
300v czyli baza double ester, która przewyższa nawet syntetyki PAO grupy 4 i jest zaliczana do grupy 5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ojj kusi kusi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzała, a jakby tak pójść jeszcze dalej i zalać np. MILLERS OILS CFS 0w30 NT ? Lepkościowo bardzo "fordowski", nawet bardziej od 300v, dodatkowo Nanotechnologia, cenowo podobny... a co najważniejsze TRIPLE ESTER a nie double jak 300v...
Ciekawa sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jacekn8 ; 28-01-2015 o 11:37
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem