View Single Post
Stary 28-01-2021, 13:19   #1
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI

Witajcie,
dawno mnie tutaj nie było bo mondeo sprawowało się nienagannie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak w ostatnim czasie zauważyłem, że powyżej 3 tys obrotów silnik przestaje jechać. Szczególnie na 2 i 3 biegu...
Podpiąłem go pod kompa i mam błąd P0404 (EGR poza zakresem itd itp). O tyle sytuacja jest dziwna, że EGR mam zaślepiony od baaaardzo dawna i wcześniej zero problemów. Zaślepiłem profilaktycznie dla czystego kolektora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś skasowałem błąd i podjąłem testy. Najpierw sprawdziłem podciśnienia. Są szczelne, powietrze nie ucieka. Następnie sprawdziłem działanie podciśnienia (żeby wykluczyć zawór sterujący EGR) i wychodzi, że działa prawidłowo. Na zimnym silniku jest podciśnienie a po dodaniu gazu podciśnienie znika (czyli zamyka zawór). Druga rzecz to kostka do czujnika położenia EGR (mam taki zawór jak na tym zdjęciu https://a.allegroimg.com/s512/0181b3...RANSIT-2-4TDDI ) Po odłączeniu wtyczki nie pojawił się, żaden błąd natomiast wchodząc w parametry w forscan cały czas widzę położenie zaworu 0,00 mm.
Następnie podjąłem jazdę z odłączoną wtyczką od czujnika. Rozgrzałem silnik i sprawdziłem jak jedzie. Jechał ok. Powyżej 3 tys obrotów nie następował spadek mocy. Z ciekawości ponownie podłączyłem wtyczkę i auto zachowywało się OK. Dojechałęm do domu i błąd się pojawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz odłączyłem znów wtyczkę skasowałem błąd ale już nie chciało mi się testować. Jutro sprawdzę w drodze do pracy jazde bez podłączonego czujnika. Mam jeszcze pomysł, żeby w razie błędu podłaczyć wtyczkę a zaślepić wężyk podciśnienia. Co myślicie? Temat jest na tyle dziwny, że EGR zaślepiony i tyle lat bez błędu a albo teraz uległ uszkodzeniu i coś się nie owiera bądź nie domyka lub padł czujnik polożenia. Jak sam sobie z tym nie poradzę to chyba go poprostu wyprogramuję (koszt 300-400 zł) Będę wdzięczny za wszelkie porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem