View Single Post
Stary 30-03-2011, 23:52   #25
skw82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli masz instalacje gazowa sekfencyjna, a problem z wypadaniem zapłonu pojawia sie tylko na benzynie to sprawdz rozciecie wtrysku idace od komputera gazowego do wtryskiwacza i sprawdz sam komputer gazowy. Moze ulamal sie przewod i czasem przerywa, lub zdazaja sie usterki komputerow gazowych i nie przepuszczaja sygnału do wtryskiwacza benzyny podczas pracy na benzynie. Ew wypnij komputer gazowy/zrob zworki na wtryskiwaczach i bedziesz wiedział czy jest ok czy nie. Czy poprostu w momencie wystepowania usterki sprawdz czy dochodzi sterowanie do wtryskiwacza.
Rafał A.(antek) jest faktycznie ekspertem w dziedzinie naprawy Forda!

Wypiąłem bezpiecznik od emulatora gazowego ale usterka nadal pojawiała się. Przepiąłem więc wiązkę elektryczną od wtryskiwaczy na oryginalną (usunąłem instalacje gazową całkowicie). I w końcu luksus, nic się nie dzieje, wszystko działa prawidłowo. Zleciłem wymianę wiązki elektrycznej instalacji gazowej ale nie pomogło. Zleciłem więc wymianę emulatora gazowego na nowy.

Zrobiłem od wymiany 3000km i faktycznie to była przyczyna. Po 195000km miał prawo paść emulator gazowy.
Teraz działa wszystko prawidłowo. Dzięki za wskazówki i pomoc!
skw82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem