View Single Post
Stary 04-03-2014, 05:40   #5
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

Cytat:
Napisał zacki_84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Recznie tez moge zmieniać biegi. (...) I nie ma nad biegu bo jak mam 4ke i popycham lewarek na + to nic sie nie dzieje. W trybie manualnulym pokazuje na jakim biegu jedziesz.
Z opisu wynika, że masz skrzynię podobną do mojej (może taką samą? - 4F27E). Sama skrzynia jest 4-biegowa, natomiast wspomniany 5-ty bieg czy "nadbieg" realizowany jest w sprzęgle (czyli przekładni hydrokinetycznej) przez sprzęgnięcie "na sztywno" wałka wejściowego i zdawczego, które normalnie obracają się z różnymi prędkościami.
Efekt jest taki, że jadąc w trybie manualnym po załączeniu 4 biegu i dalszym rozpędzaniu, po chwili następuje jakby załączenie kolejnego biegu (słychać i widać na obrotomierzu spadek obrotów silnika), ale na wyświetlaczu jest nadal "4". U mnie ten "nadbieg" zawsze włącza się samoczynnie, niezależnie czy jadę w trybie auto, czy manual. Machanie lewarkiem nic tu nie da.

Co do przyczyn mułowatości auta, to bladego pojęcia nie mam, ale prędzej stawiałbym na niedomagania silnika niż problem ze skrzynią.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem