Temat: [Mondeo 2000-2007] cykliczny, dziwny hałas w kabinie
View Single Post
Stary 01-01-2011, 19:39   #4
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Cytat:
Napisał pajurp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam także to klekotanie od strony paska wielorowkowego, tylko u Mnie podczas kręcenia kierownocą cichnie. Wymieniłem kolo pasowe gdyż radził mechanik i nic wymienie jeszcze napinacz i zobaczymy. Byłem raz w serwisie i serwisant stwierdził iż koło pasowe może mieć bicie i drżeć gdy sprzęgło siada.
nie nazwałbym tego klekotaniem i wlasciwie nie jest w zaden sposob zalezne od obrotów kierownicą czy tez wcikania sprzęgła. Dzwięk raczej przypomina buczenie (jakby cicha praca jakiegos silniczka) dochodząca szczegolnie z przodu od strony pasazera. Buczenie pojawia sie tylko przy minusowych temperaturach przy niskich obrotach silnika i najczesciej milknie jak dodam ostro gazu, stad tez moje podejrzenie na jakis pasek. Ostatnio nawet gdy stalem juz pod domem i tez akurat zaczelo buczec nasłuchiwałem na zewnatrz przy masce (bo jak wiadomo nie mialem jak jej otworzyc gdy kluczyk byl w stacyjce i auto pracowało) i wydawało mi się że dzwięk dochodzi ze strony po której jest alternator.

Mimo wszystko dzięki za sugestie i dobrego roku życzę!
Pozdrawiam
Jarek
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem