Temat: [S-MAX 2006-2015] Chip 2.0 TDCI 140km
View Single Post
Stary 17-08-2009, 08:09   #82
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... W V-Tech'u mają pojęcie o tuningu - są również producentem hamowni do pojazdów, a za to nie biora się laicy i nowicjusze.
Jeśli będzie Ci po drodze - umów się w Krakowie, połącz przyjemne z pożytecznym, jeśli bliżej do "Stolycy" - umów się w Kreatorze Mocy.

Warszawski Kreator Mocy, na Młodnickiej - to ich przedstawiciel, z 2 hamowniami.
Procedura chiptuningu w KM jest następująca: hamowanie samochodu, odczytanie programu przez złącze serwisowe (OBD), wysłanie programu + dane z hamowni do V-Tech'u.
W V-Techu robią nowy program i przesyłają do KM. Program będzie dopasowany (a właściwie wynikowe charakterystyki moc/moment) do Twoich oczekiwań. Po wgraniu nowego programu, samochód jest hamowany a następnie jeśli jest OK - jazda próbna. Aprobujesz wynik - płacisz i wyjeżdżasz w trasę.
Moje doświadczenie z KM jest b.pozytywne, przyjrzałem się przy okazji robienia mojego Maksia jak podnosili moc w Volvo do 300-kilkudziesięciu KM.

Pozdro,

Makos
Wiem doskonale jak wyglądają procedury chiptuningu. Niestety jak już pisałem kilkukrotnie pomorski v-tech "kupuje" tylko programy od centrali i nie są one pisane pod konkretne chipowane auto. Ja mam akurat czyjś program i jest to słaby program - czasami prawdopodobnie podaje za dużo paliwa i samochód szarpie, ale to zauważyłem później. Testowali na moim aucie kilka programów, ale każdy z nich był 20-30 KM słabszy a jeden nawet zmniejszał moc nominalną!

Zdaję sobie, że oferta BSR to taki lepszy box a nie program pisany pod konkretnie moje auto, ale myślę, że jednak zaryzykuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem