View Single Post
Stary 16-08-2011, 07:04   #2
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Ten artykuł to szukanie na siłę taniej sensacji w sezonie ogórkowym. Informacja o dopuszczalnej tolerancji dla przebiegu i czasu wykonania przeglądu znajduje się w książce przeglądów i nie jest żadną tajemnicą. Z tym że podane w artykule 1500 km dla Forda jest chyba trochę przesadzone - kojarzy mi się raczej 1000km. Ale trzeba sprawdzić.
Ponadto nie ma żadnego przeciwwskazania, żeby przegląd zrobić wcześniej. Sam byłem zmuszony zrobić pierwszy przegląd przy przebiegu nieco ponad 16 tys. km, ponieważ planowałem w czasie urlopu nakręcić kolejne 8 tys. Miałem więc do wyboru: albo robię wcześniej, albo przegląd w zagranicznym ASO. Konsultowałem się w tej sprawie w serwisie i wybrałem opcję wcześniejszej wizyty w serwisie. Przegląd zrobili, przypominajkę w kompie chyba zresetowali, bo do dziś się nie pojawia. Oczywiście poważnym minusem tego jest fakt, że następny przegląd muszę zrobić przy 36 tys., ale trudno, takie życie.

A na co zwrócić uwagę na pierwszym przegladzie? Na jego cenę :-) i żeby nie za dużo popsuli. Przy tym przebiegu i młodym wieku auto nie potrzebuje zbyt wiele...
No i nie zwracać zbytniej uwagi na to co piszą "panowie redaktorowie". Czasami jak coś przeczytam ze swojej branży, to ręce opadają...
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem