View Single Post
Stary 21-12-2023, 11:13   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,531
Domyślnie Odp: Palący bezpiecznik F17 - uszkodzony moduł?

Cytat:
Napisał ownatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ogrzewanie foteli
BCM raczej nie ma nic do tego, jest coś z wiązkami/modułami od foteli/przełącznikiem. Przełącznik się podświetla? Może brakuje zasilania.

Cytat:
Napisał ownatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- otwieranie szyb kierowcy ( o dziwo centralny zamyka i otwiera )
- sterowanie lusterek
Nie jestem na 100% pewien ale raczej za to odpowiadają moduły drzwi i przełącznik w drzwiach kierowcy. BCM jedynie dodaje coś od siebie jeśli zamykasz/otwierasz z pilota.

Raczej coś dalej jest z wiązkami albo którymś modułem poza BCM ( chyba, że w BCM popaliły się jakieś linie zasilania ale to zapewne można puścić osobno bez wymiany całego modułu albo naprawić sam BCM)


Cytat:
Napisał ownatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wymieniając moduł ponownie nie zrobi papa skoro nie jest naprawiona instalacja ?
Z dobrym bezpiecznikiem nie powinien ale zawsze jakieś ryzyko jest. Ale jak pisałem pewnie są jakieś linie zasilania do naprawy w module zamiast tylko jego wymiany,
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem