Temat: [Focus 2008-2011] Włączanie klimy w zimie
View Single Post
Stary 15-11-2012, 11:09   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

A ja uważam, że układy samochodu są do tego aby pracować... Jak nastawiłem zaraz po zakupie klimatronik na AUTO 21,5st. C tak to ustawienie pewnie zmieni dopiero kolejny właściciel samochodu... Zima nie zmieni mojego podejścia do nastaw i nie widzę w tym żadnego problemu. Jak się włączy sprężarka na 5 sek. - to tak ma być i już.

Idąc tropem ostatnich kilku postów trzeba by używać samochód tylko do jazdy w dłuuuuugie trasy... No bo przecież jak się jedzie tylko kilkaset metrów to same problemy: DPF się zapycha, akumulator się rozładowuje i nie zdąży doładować, pali zdecydowanie więcej, bo zimny, zużywa się niemiłosiernie, bo smarowanie nie jest dostateczne i co tam jeszcze kto wymyśli...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koledzy, "wieczny" to był może Ford T, niestety obecnie samochody i tak są policzone na dotrwanie do końca gwarancji i nie dłużej... Toteż trzeba założyć, że magia "oszczędzania" nie gwarantuje pełnej bezawaryjności i 20 lat eksploatacji ku zadowoleniu właściciela... Jak coś ma się popsuć, to się popsuje przy najbliższym uruchomieniu-włączeniu (szczególnie jeśli ostatnio prze np. 3 miesiące nie było włączane z "oszczędności")...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-11-2012 o 11:14
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem