View Single Post
Stary 24-05-2014, 15:45   #1230
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: 2,5T i 2,2TDCI-testy,opinie,chipowanie

Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adi_
Mój w mieście pali pomiędzy 8 a 9 litrów, w trasie wiadomo w zależności 120 czy 220. Dopisze jeszcze ze w mieście są to raczej krótkie odcinki do 12 km więc nie jest aż tak źle.

foni żeby nie zaśmiecać to dodam jeszcze ze skrzynia manualna, opony 235/45 18 - obecny.
A poprzedni mk3 2.2 po chipsie w mieście do 7 a w trasie to dopiero od ok 190-200 więcej niż w mieście
Ja najpierw byłem rozczarowany swoim silnikiem 2.2 TDCI 200 PS bo na gaz reagował z wyraźnie wyczuwalnym opóźnieniem i niezbyt chętnie przespieszał, chyba że mu się depneło, wtedy już szybko rwał. Ale nie było nic pomiędzy. Pojechałem do ASO na aktualizacje PCM i po niej jest dużo lepiej, autem wreszcie można przyspieszać średnio a nie tylko słabo albo mocno, lepsze dozowanie gazem i większa elastyczność. Teraz jestem zadowolony, choc po mk3 troche rozczarowało mnie zauważalnie wyższe zużycie paliwa miasto też 8-9, a przy 160-180 km/h na A4 też koło 8-8.5. Teraz zmieniłem opony z 19 cali na 17 i Dunlopy Bluresponse i zobaczę czy spadnie zużycie.

Mam pytanie do fachowców - jakim cudem po chipie może spaść zużycie paliwa?

Miałem chipowany mk3 i przy jeździe emeryckiej w sznurze aut (praktycznie bez wyprzedzania) np. Wro-Poznań czyli max. 120 km bez chipa potrafiłem zejść poniżej 5 litrów, a po chipie miałem problem zejść poniżej 6 litrów ciekawe nie ? Tak samo było na autostradzie. Zużycie wyraźnie mi spadło - ale na kompie, bez chipa niedokładność wynosiła tylko ok.0,1-0,2 litra a po chipie komp zaniżał od 0,8 do 1,5 litra. Rozumiem, że przy tym samym wciśnięciu gazu leje się więcej paliwa, więc skąd ma się brać ta oszczędność?
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem