View Single Post
Stary 23-02-2013, 09:45   #1
benq87
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie nie dzialajace wycieraczki na 1 biegu jest to zależne od podgrzewania tylnej szyby

witam,
cos mi sie porobilo w mondku z wycieraczkami i ogrzewaniem tylnej szyby/lusterek, po odpaleniu samochodu jak i na zaplonie nie ma czegos takiego ze jak manetka od wycieraczek pociagnie sie do siebie psika plyn i lata wycieraczka, leci sam plyn, do tego nie chodzi na 1 "biegu" z regulacja czestotliwosci, na 2 i 3 biegu wycieraczki funkcjonuja normalnie, dziwne jest tez to ze przez jakis czas nie dziala podgrzewanie tylnej szyby/lusterek, a jak zalaczy sie to ogrzewanie (zapali sie kontrolka pod przyciskiem) to i wycieraczki na pierwszym biegu zaczynaja chodzic (te z regulacja), chyba jest tez tak ze jesli sie pociagnie wtedy manetke do siebie, to wylacza sie podgrzewanie tylnej szyby i nie da sie go zalaczyc znow, dopiero po jakims czasie, prosilbym o jakiejs porady, sprawdzalem bezpieczniki i sa ok

edit: poszperalem jeszcze po necie i na innym forum trafilem na taki temat:
"Witam, nagle dzisiaj kiedy zaczelo padać chciałem włączyć wycieraczki na pierwszy biog tzw przerywany. Do tej pory wszystko bylo ok. Jednak wycieraczki nie wystartowały. Pierwszy, przerywany bieg wycieraczek nie działa natomiast działa bieg normalny i szybki. Przepatrzylem wszystkie bezpieczniki niestety - wszystkie okazaly sie dobre. Okazało się rownierz, ze nie dziala ogrzewanie tylnej szyby. Obie usterki pojawily sie jednoczesnie. Próbowalem przelozyc przekaznik z innym jednak to nic nie dalo. Macie moze jakis pomysl?/ bo ja nie mam juz zadnych pomyslow.... prosze o szybka podpowiedz, poniewaz w krakowie na polu pogoda zmienna jest... "

pozniej gostek napisal:
"Prosze o zamkniecie tematu. Znalazlem rozwiazanie po dlugich godzinach poszukiwan i do skrzynki bezpiecznikow w kabinie przymocowana jest czarna skrzynka wielkosci paczki papierosow. Wystarczylo przeczyscic styki w niej i chodzi, a jest to modol komfortu- czasu.... "

i pytanie mi sie nasuwa takie, czy u mnie moze byc podobnie i ewentualnie gdzie znalezc ten modul, podspodem skrzynki bezpiecznikow mam jakies cos czarnego, ale wyglada tak jakby mialo jeszcze jakis glosniczek, czy to moze byc to ?

Ostatnio edytowane przez benq87 ; 23-02-2013 o 11:05
benq87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem