Temat: [Mondeo 2000-2007] Centralny zamek nie działa
View Single Post
Stary 17-07-2016, 10:43   #34
mielke
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HC
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa po mrozach

Witam
Mnie też dziś spotkała niemiła niespodzianka
Podłączyłem uniwersalny sterownik by mieć piloty i przez chwilę działało dobrze z tym że jeszcze nie miałem podpiętych kierunków. Więc rozebrałem plastiki pod kierownicą i szukam kabli od migaczy, podpiąłem miernik do czarnego z białym paskiem i włączyłem kierunek, na mierniku migały cyferki więc pomyślałem że to jeden z migaczy. Podpiąłem kable pod niego od sterownika uniwersalnego i spróbowałem zamknąć auto.
Ku mojemu zdziwieniu auto się nie zamknęło i centralka uniwersalnego przestała się odzywać, a co gorsza fabryczny centralny przestał działać z kluczyka w zamku kierowcy (zamyka i otwiera tylko drzwi kierowcy) przy czym słychać że pstryka coś w okolicy modułu za schowkiem.
Moje pytanie jest takie
Co mogło się uszkodzić ?
Bezpieczniki wszystkie pod kierownicą są dobre i bezpiecznik od centralki uniwersalnej też ok.
Czy to padł moduł centralnego ? Czy te literki na końcu 1S7T-15K600GA mogą być zamienione na np. LD,KB lub wyżej i czy to oznaczało by więcej funkcji ?
Czy możliwe jest to że zamek kierowcy padł (mikrostyki w nim ) i dla tego nie działa mi fabryczny centralny z kluczyka
Jeśli tak to dlaczego słychać pstrykanie zza schowka ?

Ostatnio edytowane przez mielke ; 17-07-2016 o 11:45
mielke jest offline   Odpowiedź z Cytatem