View Single Post
Stary 30-04-2014, 08:54   #1355
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

4,5 roku temu wymieniałem zaworki we wtryskiwaczach, zrobiłem ponad 130 tyś i przelewy są nadal ok. Niestety ostatnio dopadł mnie błąd p2335 błąd spalania komora 4. Oczywiście sprężynka i tryb awaryjny błąd nie chciał się skasować kompem dopiero po zamianie wtryskiwaczy bez problemu się skasował. Ale niestety o poranku nierówna praca i dymienie biało szare z wyraźnym smrodem niespalonego paliwa.Wpisanie kodów, dłuższa jazda (1700 km) i preparaty do czyszczenia wtrysków przyniosły bardzo małą poprawę. Silnik po rozgrzaniu pracował można powiedzieć normalnie. Temperatury dodatnie to i świece wykluczyłem. 2 dni temu wykręciłem wtryski, rozkręciłem i preparatem do rur (kretem) wyczyściłem same końcówki bez trzpieni. Muszę jeszcze wymienić podkładki pod wtryskiwacze bo dokręcałem większą siłą. Obecnie przeżywam moją trzecią miłość do mojego mondka, Zapala pięknie, nie kopci, równa praca i co ciekawe zwiększyła mu się dynamika i moc silnika. uważam że po 100tyś należy przeczyścić końcówki.
Zastanawiają mnie twoje przelewy u mnie po ponad 130 tyś i ponad 4 latach przelewy są na poziomie 15ml. albo kupiłeś zaworki lipne albo pompa obstawiał bym jednak zaworki bo jeżeli pompa to powinno ciśnienie spaść. Pozdrawiam
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem