View Single Post
Stary 16-07-2016, 13:32   #14
Martitta
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-12-2014
Skąd: Szczecin, Lewobrzeże
Model: Mondeo MK4 hatchback
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Cytat:
Napisał omega77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dzisiaj wyciagalem caly zamek z klamka z przednich drzwi / cala operacja wymiany dosc prosta mysle ze godzinka spokojnie wystarczy ,
1 - wyciagamy czarna zaslepke z boku drzwi
2-wykrecamy srobe do prawie max z pod tej zaslepki (nieda sie jej calkiem wyjac)
3-wyciagamy ta mala czesc obok klamki wychodzi swobodnie
4- rozbieramy boczek drzwi :
a) (6 srobek na srobokret krzyzak po dwie po bokach i dwie pod spodem)
b) Podwazamy bardzo cienkim srobokretem te srebrna ozdobna blende (schodzi dosc latwo ) pod nia sa dwie srobki na torx 25 -wykrecamy
c) podwazamy cieniutkim srobokrecikiem zaslepke czarna pod klamka a potem wykrecamy srobke z pod niego
d) zdejmujemy glosnik z oslona ten w narozniku szyby malutki (trzeba go pociagnac wzdluz drzwi znaczy w kierunku tylu auta
e) odchylamy z dolu boczek drzwi i wypychamy go do gory
5- odklejamy wygluszenie drzwi ta pianke ( uwaga jesli otworzycie drzwi i mozecie je zostawic na sloneczku na godzinke ten silikon czy uszczelnienie schodzi duzo latwiej i delikatnie odklejamy
6.wykrecamy kolejna srobke ktora jest widoczna pod klamka na zewnatrz drzwi
7.wykrecamy 3 srobki zamka torx( chyba 27 ) z boku drzwi

i caly zamek swobodnie wychodzi oczywiscie montaz w odwrotnej kolejnosci
Cala operacja dosc latwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o pomoc w temacie wyjęcia lewego tylnego zamka w Mondeo Mk4 z 2008 roku. Wykonałem wszystkie czynności zgodnie z powyższą instrukcją odnoszącą się do drzwi przednich (jest podobnie w tylnych drzwiach), czyli doszedłem do pkt. 6,7 -wykręciłem ostatnie 4 wkręty. Zamek powinien swobodnie wyjść, jednak coś go jeszcze trzyma w okolicy klamki zewnętrznej (tak mi się przynajmniej wydaje). Gdy wsunę dłoń w tamtą okolicę to wyczuwam linkę idącą pionowo od zamka do góry, w kierunku tylnej części klamki zewnętrznej. Jak klamka zewnętrzna jest zamontowana do drzwi i jak jest połączona jest z zamkiem, nie mam pojęcia. We wnęce drzwi, na ściance zewnętrznej (tuż za klamką zewnętrzną drzwi) jest plastikowa drabinka (plastikowe ramię). Czy to jest część zamka? Jeżeli tak to jak to zdemontować? Na aukcjach allegro czasami zamki mają to ramię, a czasami nie mają. Proszę o pomoc.

Andrzej
Martitta jest offline   Odpowiedź z Cytatem