Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni
View Single Post
Stary 25-09-2013, 22:35   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,987
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Cytat:
Napisał witasx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy mam zmienną geometrię czy nie może z tego zdjęcia da się to rozpoznać ?
Da się rozpoznać - niestety nie masz turbiny ze zmienną geometrią (VGT), lecz z zaworem upustowym (westgate). Czyli to co pisałem o wężyku - nie dotyczy tej sytuacji...
Byłem przekonany, że wszystkie Mondeo tdci mają turbinę VGT (chyba dlatego, że Transity tdci miały VGT, a tddi westgate). Chyba nie masz - w tej sytuacji - silnika 130KM?
Uszkodzony (zatarty) zawór upustowy nie miałby wpływu na wolne obroty... Ale przy kłopotach z mocą (przy mocniejszym depnięciu powyżej 2500 obr.) warto sprawdzić, czy nie jest przytarty.

A jaka jest sytuacja u ciebie z EGR-em - czy jest zaślepiony? Nie zamykający się po dodaniu gazu zawór EGR może dawać takie efekty (ale najczęściej połączone z czarnym dymem i rzęchotem).

Wąż zaznaczony na czerwono jest od odmy - tam z zasady zawsze jest olej, spróbuj dokręcić cybant... Sprawdź, czy wąż nie jest pęknięty.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-09-2013 o 08:00
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem